Rizika internetových seznamekInternetové seznamky však nemají pouze výhody, ale přináší s sebou i spoustu rizik a nebezpečí. Největší nebezpečí na nás mohou číhat v situaci, kdy se poprvé setkáme s člověkem, se kterým jsme dosud komunikovali pouze přes internet. Může se totiž stát, že na schůzku nakonec přijde někdo úplně jiný, než jsme si představovali. Toto riziko můžeme snížit např. s tím, že si s dotyčným člověkem před schůzkou zavoláme přes kameru třeba na Skypu. Větší nebezpečí však spočívá v tom, že sice člověk ze seznamky bude vypadat tak, jak má, ale bude se k nám chovat špatně. Proto si musíme dávat velký pozor a o schůzce předem říct např. nejlepší kamarádce nebo kamarádovi a nechodit s cizím člověkem na žádná odlehlá místa. Jak už jsme si řekli, rizikem seznamování přes internet je to, že často se v těchto seznamkách lidé vydávají za někoho úplně jiného. Často se  tak např. muži vydávají za ženy nebo naopak, uvádějí úplně jiné údaje o svém vzhledu, věku atd. Toto se u  na netu běžně stává, takže je třeba s tím počítat. Udělat si např. falešný profil na seznamce je velmi snadné a mnoho lidí toho bohužel zneužívá. Na druhou stranu existuje spousta seznamek, ve kterých je toto riziko sníženo tím, že jsou placené a je tak u nich mnohem větší pravděpodobnost, že lidé, kteří na nich jsou zaregistrovaní to myslí skutečně vážně.

Facebok přihlášení lze provést i z mobilního telefonu.Nejznámější české internetové seznamky

-lide.cz – seznamka na lide.cz, která patří pod největší český portál Seznam je jedna z těch nejnavštěvovanějších. E-mail nebo jiné služby od Seznamu u nás využívá obrovské množství lidí a i proto patří tato seznamka k těm nejoblíbenějším. Najít si zde můžeme nejen partnera na vážný vztah, ale také kamarády nebo přátele na sportování, návštěvy kulturních akcí atd. Samostatnou rubriku na seznámení zde mají i homosexuálové.

-libimseti.cz – seznamka oblíbená hlavně u teenagerů. Kromě klasického seznámení přináší i spoustu dalších funkcí, rozsáhlá fotoalba, chatovací místnosti, diskusní fóra atd. Dříve nesmírně populární stránky ale po nástupu Facebooku využívá mnohem méně lidí než před několika lety.

-stesti.cz – osudová seznamka Štěstí patří mezi největší české seznamky. Každoročně se díky ní seznámí desítky tisíc lidí z celého Česka.

-jiskreni.cz – další velká seznamka, který patří pod známý internetový portál Centrum. Je určená jak pro heterosexuály, tak pro homosexuály a je zde i speciální rubrika pro seniory.

-znamost.cz – seznamka určená pro lidi od 15 až do 90 let. Vybírat si v ní můžeme až podle 147 různých kritérií. Kromě fotek jsou její součástí i videa.

-edarling.cz – jedna z nejkvalitnějších seznamek u nás. Profesionální internetová seznamka pro náročné uživatele. Kromě České republiky působí ještě v mnoha dalších zemích světa.

-seznamka.cz – největší česká internetová seznamka, která funguje už od roku 1996. Od té doby se přes ni seznámilo velké množství lidí ze všech koutů naší země. Její výhodou je mimo jiné i velké množství kategorií nebo aplikace pro mobilní telefony.

-rande.cz – oblíbená česká seznamka, na které se můžeme zaregistrovat zdarma. Je vhodná pro všechny zájemce o seznámení od 15 do 80 let a nabízí spoustu zajímavých funkcí.

-be2.cz – velká mezinárodní internetová seznamka, na které je zaregistrovaných několik desítek milionů lidí z celého světa, má i svou českou verzi. Její součástí je i seznamka určená pro seniory od 50 let.

Rande.cz je jedna z nejpopulárnějších českých seznamek. Libimseti je moderní seznamka pro mladé lidi. Známost je velice oblíbená seznamka pro náročné.

Jak se úspěšně a bezpečně seznámit?

Pokud jsme se rozhodli, že se zkusíme seznámit přes internet, měli bychom určitě mít na paměti některá pravidla bezpečného seznamování. Ani seznamování přes internet nemusí být vždy úplně bezpečné a tak si řekneme, na co je třeba si dávat pozor. Protože u internetové seznamky nikdy nevíme na sto procent, kdo je člověk na druhé straně, se kterým si píšeme, musíme si dávat pozor na to, jaké informace o sobě prozradíme. Rozhodně bychom tak neměli říkat jaká je naše přesná adresa, posílat některé hodně osobní fotky nebo prozrazovat příliš důvěrné informace. Musíme být vždy velmi obezřetní, protože nezřídka se stává, že se na seznamkách někteří lidé vydávají např. za osoby opačného pohlaví atd. Další důležitá věc se týká momentu, kdy se rozhodneme se s člověkem ze seznamky setkat osobně. S první schůzkou bychom neměli příliš spěchat – vyplatí se spíše trochu počkat, než dotyčného trochu více poznáme přes internet. Ideální je určitě, pokud si ještě před schůzkou se svým protějškem např. zatelefonujeme a úplně nejlepší je hovor přes webkameru, např. na Skypu. Takto alespoň budeme mít jistotu, s kým si píšeme a jak dotyčný vypadá a nebudeme pak v reálu nepříjemně překvapení. Samotnou schůzku s člověkem ze seznamky bychom si měli pečlivě naplánovat. Rozhodně je důležité, abychom si dali sraz na veřejném místě, kde je hodně lidí a během dne, kdy je venku světlo. Nikdy nevíme, kdo na schůzku nakonec přijde, takže je třeba vybrat si takové místo, kde nám nic nehrozí. Dále bychom pak neměli hned na první schůzce chodit k dotyčnému domů nebo si ho naopak zvát k sobě do bytu – s tím je lepší počkat, až se s ním lépe poznáme. Pokud budeme všechna pravidla bezpečného seznamování dodržovat, pak bude pravděpodobnost, že se nám něco stane, jen minimální.

Seznámit se je snadné, hlavně večer. eDarling je nová online seznamka.

Pro koho je seznamka vhodná?

Seznamky obecně jsou vhodné pro všechny, kteří se chtějí seznámit a mají problémy se seznámením v běžném životě. Jsou skvělé např. pro ty, kteří se stydí někoho oslovit a díky seznamce tak mnou mnohem snáze najít nového partnera nebo přítele. Seznamka je vhodná také pro lidi, kteří jsou hodně zaneprázdnění a mají minimum volného času. Zvláště lidé, kteří hodně pracují, nemají moc příležitostí navazovat nové vztahy a seznamka je tak pro ně ideální příležitostí, jak si najít spřízněnou duši. Seznamky jsou vhodné pro muže i ženy každého věku – svůj protějšek si přes seznamku našlo už i mnoho starších lidí. V posledních letech jsou oblíbené především internetové seznamky, které nabízejí spoustu funkcí a možností a seznámení přes ně je pro mnoho lidí nejjednodušší volbou.

Facebook přihlásit se můžete i ze smartphonu.


Reklama:


Půjčujeme karavany a obytné vozy na Vaši dovolenou.
Sex seznamka

Už dál nehledej. Prohlídni si inzeráty a zdarma odpověz hned teď.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!